Co warto robić, co warto zwiedzić. Nasze „must see” w okolicy.

Posted :
13 marca, 2023
Posted :
admin

Naszym ulubionym sposobem na spędzanie czasu w Lubiatowie są spacery po plaży, wdychanie jodu i rześkiego powietrza, kąpiele w Bałtyku, skakanie przez fale czy budowanie zamków z piasku. Proste rzeczy ale dzieci je uwielbiają! Plaże są tutaj naprawdę wyjątkowe. Sprawdźcie sami!

Uwielbiamy też wycieczki rowerowe z dziećmi. W okolicy są dwie wypożyczalnie gdzie mili właściciele doradzą w wyborze roweru, przyczepki lub krzesełka rowerowego. A jak już zaopatrzycie się w niezbędny sprzęt udajcie się na pobliskie plaże (np. przy wejściach 38 i 36 gdzie do morza wpływają skromne rzeczki Bezimienna czy Lubiatówka), pojedźcie szlakiem rowerowym Velo10, możecie wspiąć się na latarnie Stilo i podziwiać panoramę tej spokojnej wsi. Lub po prostu zrobić piknik w lesie wśród wrzosów i paproci.

Jesienią polecamy grzybobranie. Tutejsze lasy to raj dla grzybiarzy. Zapewniamy, że nie wrócicie z pustym koszem!

A dla miłośników jazdy konnej, niedaleko nas (300m, 500m) są dwie stadniny gdzie nauczycie się jeździć konno lub dla bardziej zaawansowanych umówicie się na galop po plaży o zachodzie słońca. Marzenie!

Lubiatowska wydma – 2km

Latarnia Stilo – 15km

Międzynarodowy szlak rowerowy Euro Velo 10 – 200m

Jezioro Kopalińskie – 2km

W samym Lubiatowie nie znajdziecie hucznych dyskotek, barów z głośną muzyką czy budek z frytkami i kebabami. To miejsce stworzone na wakacje w duchu slow. Tak bardzo doceniane przez odwiedzających gości.